برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اینترنت اشیا و ارتباط آن با دنیای فیزیک

با مشاوران گروه الورایانه کمک از تلفن ثابت بدون کد و صفر با شماره زیر تماس بگیرید

9099072958

پاسخگویی از 9 صبح تا 9 شب حتی ایام تعطیل

 اصطلاح اینترنت اشیا نخستین بار توسط کوین اشتوین از پراکتر و گمبل، بعد مرکز دانشگاه MIT’s Auto-ID در سال ۱۹۹۹ ابداع شد. اینترنتِ اشیاء مفهومی جدید در دنیای فناوری و ارتباطات محسوب می شود . اینترنت اشیا جهانی را توصیف کرد که در آن هر چیزی، از جمله اشیای بی‌جان، برای خود هویت دیجیتال داشته باشند و به کامپیوترها اجازه دهند آن‌ها را سازماندهی و مدیریت کنند.

درباره اینترنت اشیا چه می دانید ؟

همان طور که می دانید اینترنت در حال حاضر همه مردم را به هم متصل کرده است اما ایا میدانید که با اینترنت چیزها تمام اشیاء به هم متصل می‌شوند. اینترنت اشیا در واقع نامی است برای ازتباط بین دو شی که به وسیله اینترنت ارتباط پیدا می کنند . البته پیش از آن کوین کلی در کتاب قوانین نوین اقتصادی در عصر شبکه‌ها (۱۹۹۸) موضوع نودهای کوچک هوشمند (مانند سنسور باز و بسته بودن درب) که به شبکه جهانی اینترنت وصل می‌باشند را مطرح نمود.اینترنت اشیا همانطور که گفته شد به بسیاری از چیزها شامل اشیا و وسایل محیط پیرامون‌مان که به شبکه اینترنت متصل شده و توسط اپلیکیشن‌های موجود در تلفن‌های هوشمند و تبلت قابل کنترل و مدیریت هستند. اینترنت چیزها به زبان ساده، ارتباط سنسورها و دستگاه‌ها با شبکه‌ای است که از طریق آن می‌توانند با یکدیگر و با کاربرانشان تعامل کنند.

مزایای اینترنت اشیا

اینترنت اشیا فرصت هایی ایجاد می کند برای ادغام مستقیم دنیای فیزیکی و سیستم های مبتنی بر کامپیوتر، سیستم هایی مانند؛ خودروهای هوشمند، یخچال های هوشمند و خانه های هوشمند که این روزها در مباحث و مجالس مختلفی به آن ها اشاره شده است و لازم است که بدانید همه این دستگاه ها در زیر مجموعه اینترنت اشیا قرار می گیرند.

برخی از مزایای اینترنت اشیا

اینترنت اشیاء مزایای زیادی را برای سازمان‌ها و کسب‌وکارها به‌همراه دارد.به‌کمکِ IoT،سازمان‌ها می‌توانند:

 1. نظارت بر فرایندهای کلی کسب‌وکار خود
 2. بهبود بخشیدن تجربه‌ی مشتری
 3. هماهنگی مدل‌های کسب‌ وکار
 4. کسب درآمد بیشتر
 5. صرفه جویی در وقت و پول
 6. افزایش بهره ‌وری کارکنان

اینترنت اشیا چگونه تعامل با دنیای فیزیکی را تغییر خواهد داد؟

اینترنت اشیا (IoT) به عنوان انقلاب صنعتی بعدی نامیده می شود اینترنت اشیا (IoT)روش تعامل تمام کسب و کارها، دولت ها و مصرف کنندگان را با دنیای فیزیکی تغییر خواهد داد.بیش از دو سال است که (BI Intelligence (BusinessInsider از نزدیک رشد اینترنت اشیا را دنبال کرده است . به طور خاص، این سازمان تجزیه و تحلیلی بر روی این قضیه انجام داده که چگونه IoT موجودیت ها و نهادهایی از قبیل دولت ها، کسب و کارها و مشتریان را قادر می سازد تا به دستگاه های IoT خود متصل شوند و آن ها را کنترل کنند. این تجزیه و تحلیل در محیط هایی مانند تولید، خانه های هوشمند، حمل و نقل و کشاورزی انجام شد.

آنچه بهتر است درباره اینترنت اشیا بدانید 

 1. در حال حاضر طبق پیش بینی تا سال ۲۰۲۰ در کل ۳۴ میلیارد دستگاه به اینترنت متصل خواهد شد .
 2. تخمین زده شده نزدیک به ۶ تریلیون دلار برای اینترنت اشیا تا ۵ سال آینده خرج خواهد شد.
 3. تجارت جزء اصلی اینترنت اشیا قرار خواهد گرفت؛ کسب و کارها می توانند روند کار خود را بهبود دهند با: ۱) کاهش هزینه های عملیات. ۲) افزایش بهره‌وری. ۳) گسترش بازار و محصولات جدید.
 4. دولت ها برای کاهش هزینه ها و بهبود کیفیت زندگی شهروندانشان بر روی افزایش بهره‌وری تمرکزشده است .
 5. مصرف کنندگان به عنوان استفاده کنندگان IoT در کنار کسب و کارها و دولت ها عمل خواهند کرد.

چنانچه تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اینترنت هستید خواندن مقاله اینترنت فیبر نوری و ویژگی های آن را به شما پیشنهاد می کنم .

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اینترنت اشیا و ارتباط آن با دنیای فیزیک

با مشاوران گروه الورایانه کمک از تلفن ثابت بدون کد و صفر با شماره زیر تماس بگیرید

9099072958

پاسخگویی از 9 صبح تا 9 شب حتی ایام تعطیل

منبع:الو رایانه کمک