برای کسب اطلاعات بیشتر درباره روش ایمان ماندن در اینترنت

با مشاوران گروه الورایانه کمک از تلفن ثابت بدون کد و صفر با شماره زیر تماس بگیرید

9099072958

پاسخگویی از 9 صبح تا 9 شب حتی ایام تعطیل

آیا تا به حال اینترنتی خرید داشته اید ؟ آیا می دانید در خرید اینترنتی به چه نکاتی باید توجه داشته باشید ؟ امروز در این مقاله نکات مهمی که در یک خرید اینترنتی باید مورد توجه قرار دهید را به شما آموزش داده ایم امیدوارم پس از خواندن این مقاله بتوانید یک خرید امن داشته باشید . در صورت تمایل به داشتن اطلاعات در زمینه اینترنت و راه های حفظ امنیت برای کودکان خواندن مقالهایمن سازی اینترنت برای کودکان را به شما توصیه می کنیم .

نکاتی که در خرید اینترنتی باید به آنها توجه کنیم :

  • نماد اعتماد الکترونیک کسب و کارهای اینترنتی

اولین نکته ای که باید در خرید اینترنتی به آن توجه کنید این است که آیا سایت قابل اعتماد است یا خیر ؟ حتما به نماد الکترونیک کسب و کارهای الکترونیکی دقت کنید . بهتر است بدانید این نماد از طریق سازمانی به نام توسعه تجارت الکترونیکی به سایت های فروشنده به عنوان تاییدیه ای داده می شود که این نماد چیزی بیشتر به عنوان صلاحیت فروشنده داده می شود و هر سال باید تمدید شود.

  • گارانتی تعویض محصول

دومین موضوع قابل توجه گارانتی محصول است که اگر محصولی را سفارش دادید اما قبل از آنکه استفاده کنید یا در زمان تحویل دچار آسیبی شده بود بتوانید با خیال آسوده آن را تعویض کنید .

  •  پرداخت درب منزل

برای راحتی خیال خودتان هم که شده سعی کنید طوری خرید کنید تا مبلغ را درب منزل پرداخت کنید تا اگر دلتان می خواهد اول محصول را چک کنید و اگر سالم بود و مورد پسندتان واقع شد هزینه را بپردازید البته این بدین معنا نیست تا اگر محصولی به دستتان رسید با آوردن بهونه ای از خرید آن تفره بروید . قبل از همه چیز باید بدانید که خرید اینترنتی یک اعتماد دو طرفه نیاز دارد .

  •  پیشوند URL سایت پرداخت هزینه

در هنگام پرداخت هزینه به صورت آنلاین باید توجه داشته باشید که URL وب سایت باید Https باشد. در غیر این صورت مطمئن شوید که سایت پذیرنده برای پرداخت هزینه توسط افراد سودجو طراحی و نوشته شده است و هیچ محصولی به شما ارسال نخواهد شد و بلکه اطلاعات کارت شما نیز به دست آنها خواهد رسید و می توانند از کارت شما سوء استفاده نمایند.بنابراین در هنگام وارد کردن اطلاعات خود دقت کنید و توصیه می شود از کامپیوتر به جای موبایل در هنگام پرداخت استفاده نمایید و علت آن هم دید کافی شما به URL سایت می باشد.

  •  خرید از سایت های معروف و شناخته شده

بخاطر اینکه ضرر مالی متوجه شما نشود به شما توصیه می کنیم از سایت های شناخته شده خریداری کنید به دلیل گیر نیفتادن به دست سودجویان و افراد از سایت های ناشناخته و مختلف تا آنجا که می توانید خرید نکنید .

  • از شناسه های خرید خود اسکرین شات بگیرید

اگر پس از سفارش یک محصول هنگام دریافت متوجه شدید محصول دیگری به دست شمارسیده می توانید با فروشنده تماس بگیرید و با ارسال اسکرین شات خود مشکل را برطرف نمائید .

  •  خاموش نمودن کامپیوتر پس از خرید

پس از خرید امن، کامپیوتر خود را خاموش کنید چرا که ممکن است افراد سودجو و هکر، با نصب بدافزارها اقدام جرایم سایبری نمایند که نتیجه آن هک شدن اطلاعات کارت بانکی و محتویات دیگر سیستم عامل شما شود.

  • مراقبت از رمز دوم و شماره کارت بانکی

هیچ گاه شماره کارت و رمز دوم را برای شخص دیگری نفرستید به زبان ساده تر به جز خودتان به شخص دیگری اعتماد نکنید که رمز کارتتان را در اختیارش قرار بدهید. در صورتی رمز دوم و شماره خود را می توانید وارد کنید که وارد سایت پرداخت هزینه شوید و پس از مطلع شدن از پیشوند Https در URL آن، اطلاعات را وارد سازید. در غیر این صورت حساب بانکی شما توسط افراد سودجو خالی خواهد شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره روش ایمان ماندن در اینترنت

با مشاوران گروه الورایانه کمک از تلفن ثابت بدون کد و صفر با شماره زیر تماس بگیرید

9099072958

پاسخگویی از 9 صبح تا 9 شب حتی ایام تعطیل

منبع مطلب روش ایمن ماندن در اینترنت